Haber

Bingöl’den Adıyaman Sincik’e kardeş eli

Bingöl’den Adıyaman Sincik’e kardeş eli

BINGÖL – 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ülke genelinde yardım kampanyaları devam ederken, depremden etkilenen ve kardeş okul olarak seçilen Bingöl Valisi Güner Orbay Ortaokulu Adıyaman Sincik İnlice İmam Hatip Ortaokulu , başlattığı yardım kampanyasının kolilerini araçlarına yükledi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen deprem 11 ilde yıkıma yol açtı. Depremin ardından yardım kampanyaları perde arkasında yürütülürken, Milli Eğitim Bakanlığı depremden etkilenen okulları diğer illerdeki okullarla kardeş okul ilan ederek kampanya yapmalarını sağladı. Depremden ağır şekilde etkilenen Adıyaman’ın Sincik İlçesi’ndeki İnlice İmam Hatip Ortaokulu ile Bingöl merkezdeki Vali Güner Orbay Ortaokulu kardeş okul ilan edildi. Depremzedeler ve aileleri için hızla kolları sıvayan okul yönetimi, bayram öncesi gıda yardımını toplamaya başladı. Öğretmen, öğrenci ve veliler bir haftada 220 koli erzak ve 25 koli kırtasiye malzemesi toplayarak 35 öğrencinin yardımıyla paketleyip hazır hale getirdiler. Toplanan yardımlar, düzenlenen araçlara teker teker yüklenerek hatasız Adıyaman’a doğru yola çıktı.

Kampanyayı yürüten ve organize eden Okul Müdür Yardımcısı Nurullah Vergi, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından depremden etkilenen aileler ve okullar için ÇEDES Projesi kapsamında her okula kardeş okul tahsis edildi. Milli Eğitim Bakanlığı Adıyaman Sincik İnlice İmam Hatip Ortaokulu ile kardeş okul olarak seçildik.Bu kampanya doğrultusunda Bingöl merkezde bulunan Vali Güner Orbay Ortaokulu’nun öğrenci, veli ve öğretmenleri hep birlikte seferber oldular. Bir haftalık kampanya ile okulumuz bünyesindeki Murat İlkokulu ile birlikte 220 koli gıda, ayrıca 25 koli kırtasiye malzemesi toplandı.Yardımlar öğrencilerimize ulaştırılmak üzere öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından toplandı. afet bölgesinde Özellikle paketleme sırasında buradan 35 öğrencimiz görev aldılar kendilerini yürekten kutluyorum bu yardımların bir an önce gelmesi için çok çalıştılar. Yardım dağıtacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu