Teknoloji

Baldur’s Gate 3’ün Geliştiricisinden Açıklama: Bir Sonraki Oyunumuz Daha Küçük Olacak

 
Bir süredir erken erişimde olan ve geçtiğimiz günlerde tam sürüm olarak piyasaya sürülen aksiyon rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3’ün geliştiricisi Larian grubu, bir sonraki projeleri hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Şirketin CEO’su, Baldur’s Gate 3’ten sonra daha küçük bir oyun üzerinde çalışmak istediklerini açıkladı.
 
Bir sonraki oyun Baldur’s Gate 3’ten daha küçük olacak
 
 
 
Yeni bir röportajda Larian CEO’su Swen Vincke, uzun süredir erken erişimde olan Baldur’s Gate 3’ün başarısının ardından stüdyonun geleceğe yönelik planlarından bahsetti. Bloomberg’e konuşan Vincke, stüdyonun bir sonraki projesinin ne olduğunu bilmediğini ancak daha küçük bir oyun üzerinde çalışacaklarını belirtti. Ayrıca Vincke, “Tek bir oyun geliştirmek için altı yıl harcamak istemiyoruz” dedi.
 
Baldur’s Gate 3, Steam’de başarılı bir şekilde çıkış yaptı ve şimdiye kadar 2023’ün en çok oynanan ikinci oyunu oldu. Yıllardır erken erişimde olan oyun, 3 Ağustos’ta tam sürüm olarak Steam’de yayınlandı ve SteamDB’ye göre eş zamanlı oyuncu sayısı 700 bini geçti.
 
Baldur’s Gate 3, 700 bin eşzamanlı oyuncuya ulaşmasına rağmen Hogwarts Legacy’yi geçemedi. Hogwarts Legacy, 879.308 eşzamanlı oyuncu ile ilk sırada yer alıyor.
 
Öte yandan oyun, önümüzdeki ay PS5 konsolunda çıkış yapmaya hazırlanıyor. Xbox versiyonunun ise 2024 yılına kadar çıkmayacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu