Haber

Angelina Jolie İsrail’in Gazze saldırısına tepki göstermeye devam ediyor

İsrail Ordusu’nun Şeride’deki saldırıları devam ederken; siviller hedef alınıyor. İsrail’in Gazze’de sivilleri ve yerleşimleri hedef alan baskınları 27’nci gününde de devam ediyor.

Amerikalı ünlü oyuncu Angelina Jolie, İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik baskınlarına tepki göstererek bir kez daha yardım çağrısında bulundu.

Dünyaca ünlü sanatçı, saldırı sonrası mülteci kampına ait görselleri kişisel Instagram hesabından paylaştı. “Bu, kaçacak hiçbir yeri olmayan, kapana kısılmış bir topluluğa yönelik kasıtlı bir saldırıdır.”sözlerini kullandı.

“Gizza toplu mezara dönüştü”

Jolie, Gazze’nin 20 yıldır açık cezaevi olduğunu, bugün ise hızla toplu mezara dönüştüğünün altını çizdi. “Dünya izliyor ve birçok devletin aktif desteğiyle, milyonlarca Filistinli sivil toplu olarak cezalandırılıyor ve uluslararası hukuka aykırı olarak gıda, ilaç ve insani yardımdan mahrum bırakılırken insanlıktan çıkarılıyor.”değerlendirmesini yaptı.

“Siz bu suça ortaksınız”

Jolie tarafları ateşkese davet etti. “Dünya liderleri, insani ateşkes talebini reddederek ve BM Güvenlik Konseyi’nin her iki tarafa da ateşkes dayatmasını engelleyerek bu suçlara ortak oluyor.”Sözlerine yer verdi..

haber-espiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu