Haber

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Maltepe’de Dönüşüm Sözü Verdi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, “Dönüşümde Maltepeli kardeşlerimizin bizden beklentileri var. Bir kat imar artışı ya da yüzde 25-30 kaybı vererek Maltepe’nin dönüşümünde aktif rol oynayacağız” dedi. Dönüşümde mevcut düzenlemelerle kayıplarını karşılayamayan kardeşlerimize 650 bin konutla, “Maltepe’nin her sokağında olacağız” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Başkan Adayı Murat Kurum, Maltepe Trabzon Mahalleliler Derneği’ni ziyaret etti. Kurum’a ziyaretinde AK Parti İstanbul Milletvekili Rabia İlhan, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya, MHP Maltepe İlçe Başkanı Can Ildırı ve Maltepe Belediyesi Başkan Adayı Kadem Ekşi eşlik etti. Murat Kurum, Maltepe Trabzon Derneği Başkanı Kamil Karabak ve yönetimi tarafından burçlar eşliğinde karşılandı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kurum, vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Karadeniz’in cesur ve yiğit halkı, 22 yıldır bu ülkenin çimentosu ve birleştirici gücü olmuştur.”

Maltepe Trabzonlular Derneği’nde konuşan Kurum, “Trabzon, 4 bin yıllık mirasıyla İstanbul’un ikiz kardeşidir ve Sultan Fatih’in bize emanetidir. Nasıl ki İstanbul, Sultan Fatih’in bize emanetidir, Trabzon’umuz da… Trabzonlu kardeşlerimiz ile birlikte padişahın bize emaneti.Karadeniz Trabzon’un cesur ve yiğit halkı 22 yıldır bu ülkenin çimentosu ve birleştirici gücü olmuştur.Trabzonlu kardeşlerimiz her zaman Cumhurbaşkanımızın, liderimizin arkasında durmuşlardır. Bu ülkenin birliği ve geleceğe inançla bakması için, Ay yıldızlı bayrağımızı en yüksek noktalara taşımak için her zaman büyük işler yaptılar, emek verdiler, yol arkadaşımız, dava kardeşlerimiz oldular. 5 yıllık bakanlığımız döneminde ve genel müdürlüğümüz döneminde Trabzon’a ve Karadeniz’e çok güzel hizmetler yaptık. Nerede bir felaket olsa bu kardeşiniz hızla 2 saat içinde oradaki kardeşlerimizin yanına koştu. Trabzon, Rize’de su baskınları yaşandı. , Bartın, Giresun, oradaydık. Trabzon halkına verdiğimiz sözler artık vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşayacağı yuvalara dönüştü. “Verdiğimiz sözler artık Karadenizli çocukların huzur ve güven içinde oynadığı millet bahçelerine dönüştü” dedi.

“Trabzonlu kardeşlerimiz ev sahibi olabilsin diye bugüne kadar 10 bin sosyal evi Trabzon’a kazandırdık.”

Her zaman üreten tarafta olduklarını belirten Kurum, “Biz hiçbir zaman polemiğin, iftiranın, dedikodunun yanında olmadık. Biz her zaman üretenin, hizmet edenin yanında olduk. Verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Meydanlar. Şimdi Trabzon meydanına gittiğimizde tarihin orada gün yüzüne çıktığını göreceksiniz. Trabzonlular Kardeşlerimiz ev sahibi olsun diye 10 bin sosyal konutu Trabzon’a kazandırdık. Bunları dönüştürdük. Çömlekçi’de Trabzon’un şanına yakışmayan, havalimanı yolu üzerindeki sorunlu ve riskli binalar.Trabzonsporumuzun şanlı başarısını devam ettirmek için Avni Eker Stadını yaptık.Tadilatını yaptık.Millet bahçesine çevirdik ki, Trabzonspor’umuzun anıları sonsuza kadar yaşayacak.Akçaabat’ta Vakfıkebir Plajı’nda kurduğumuz millet bahçesinde, sahilde huzur içinde yürüyen, yeşillikler içinde huzur içinde vakit geçiren insanları göreceksiniz.Yaylamız, Uzungöl’ümüz için orada mücadele ettik. Yıllardır dünyaya ve Trabzon’a layık hale getirmek için çalışıyoruz. Çevre düzenleme ve doğal koruma projesiyle Uzungöl’ü kaldığı yerden hayata kazandıracağız. Trabzon’un köy ve yaylalarında da varız. Çünkü o her şeyin en iyisine layıktır. Parma yaylasında o kadar güzel bir proje yaptık ki oradaki doğal güzellikleri koruyoruz, milletimiz orada huzur içinde vakit geçiriyor. “Trabzon’umuzun daha da güzel, daha güçlü, şanına yakışır bir hale gelmesini istiyoruz” dedi.

“Dönüşümde mevcut düzenlemelerle kaybettiklerini elde edemeyen kardeşlerimize kayıplarını vererek Maltepe’nin dönüşümünde aktif rol oynayacağız.”

Maltepeli vatandaşlara evlerinin dönüşümünde yaşadıkları zararı kurtaracaklarının müjdesini veren Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mevcut CHP İBB yönetiminin ne Trabzon’a, ne de Trabzon halkına hiçbir hizmeti yok. Orada gezmediğim ilçe, dokunmadığım mahalle kalmadı. Trabzon her şeyin en iyisine layık. Biz her zaman Trabzonlu kardeşlerimiz için gece gündüz çalışan taraftayız. 25 yıldır İstanbul’dayız. Tecrübemiz ve liyakat ekibimizle Trabzonlu kardeşlerimizle birlikte geliyoruz. İstanbul’un ikiz çocukları istiyoruz Trabzon’un kardeşi Sultan Fatih’in şehri huzur ve güven içerisinde olsun. Biz yarı zamanlı belediyeler olarak çalışmayacağız. Belediyeyi aynı süre ziyaret edenler arasında olmayacağız. Maltepeli kardeşlerimiz Dönüşümün içinde biziz, onların beklentileri var, mevcut düzenlemelerle kayıplarını karşılayamayan kardeşlerimize bir kat imar artışı veya oradaki yüzde 25-30 zararı vererek Maltepe’nin dönüşümünde aktif rol oynayacağız. dönüşüm. 650 bin konutla Maltepe’nin her sokağında olacağız. Liderim Kadem’le birlikte bu hizmetleri hep birlikte sağlayacağız. Hemşerilerimize bir Maltepeli kazandıracağız. Bizim derdimiz Maltepe’mizin daha da güzelleşmesi. 31 Mart’ta vereceğimiz mesajla Karadeniz halkının ve Trabzonlu kardeşlerimizin İstanbul yönetiminden neler beklediğini, hayal ettiğini hep birlikte sandıkta göstereceğiz. İstanbul’da değişim zamanı geldi.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu