Haber

Adana’da Sokakta Uyuşturucu Satarken Yakalanan Sanığa Hapis Cezası

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 22 yıl 6 ay hapis ve 30 bin lira adli para cezası verildi.

Tutuklu sanık, SA Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katıldı. Sanık avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Savcı esasa ilişkin mütalaasında, sanığın 19 Mayıs Mahallesi’nde sokakta sentetik uyuşturucu satarken polis ekipleri tarafından yakalandığını belirtti.

Savcı, sanığın olay tespit ve tutuklama tutanağı ve benzer suçlardan önceki sabıka kaydı dikkate alınarak “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını talep etti.

Mütalaaya karşı savunması alınan SA, “Ben kimseye uyuşturucu satmadım. Mütalaayı reddediyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum.” Bu kelimeyi kullandı.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 22 yıl 6 ay hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırılan SA’nın tutukluluğunun devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu