Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AİHM binasında yapılan terör propagandasını skandal olarak nitelendirdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bölücü terör örgütü PKK ile bağlantılı kişilerin terör propagandası girişimini Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) binasına zorla girerek engellememesinin bir skandal olduğunu belirterek, Avrupa ülkelerini terör propagandası girişiminin önlenmesi için acil önlem almaya davet etti. terör örgütlerinin propaganda faaliyetleri.

Tunç, terör örgütü PKK ile bağlantılı kişilerin Fransa’nın Strasbourg kentindeki AİHM binasına zorla girmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Strasbourg’da terör örgütü PKK yandaşlarının AİHM binasına girerek terör propagandası girişimini engellememesi bir skandaldır.” Tunç değerlendirmesinde, başta Avrupa Birliği olmak üzere uluslararası kuruluşlar tarafından terör örgütü olarak kabul edilen PKK’nın propagandasına izin verilmesinin hukuka aykırı olduğunu vurguladı.

Adalet Bakanı Tunç, “Avrupa ülkeleri terör örgütlerinin gösteri ve ifade özgürlüğü adı altında yürüttükleri propaganda faaliyetlerine engel olacak tedbirleri derhal almalı ve ülkelerinde yaşanan hukuksuzluklara son vermelidir.” terimleri kullandı.

sapanca-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu