Ekonomi

ABD Kongre müzakerecileri kapanmayı önlemek için anlaşmaya vardı

Capitol Hill’de yaşanan büyük gelişmede, ABD Kongresi’ndeki iki partili müzakereciler 12 önemli hükümet tasarısının harcama seviyeleri üzerinde anlaşmaya vardı. Bu atılım, son tarihin Mart ayının başına yaklaşması nedeniyle hükümetin kapanmasını önlemeyi amaçlıyor.

Uzlaşma, Cumhuriyetçi Meclis Lideri Mike Johnson ile Demokrat Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer arasında 1 Ekim’de başlayacak mali yıl için 1,59 trilyon dolarlık ihtiyari harcama düzeyine ilişkin daha önce varılan anlaşmanın ardından ileriye doğru atılmış kritik bir adım.

Federal kurumların kısmen kapatılmasını önlemek için Kongre’nin bu 12 yasa tasarısını geçirmesi gerekiyor. Aksi takdirde 1 Mart’ta başlayacak bir kapatma, birçok hükümet faaliyetini etkileyecektir.

Temsilciler Meclisi İç Güvenlik Ödenekleri Alt Komitesi’ne başkanlık eden Cumhuriyetçi Temsilci Dave Joyce, göreve olan bağlılığını dile getirerek, “Bu işin üzerindeyiz. Bunları tamamlayana kadar bu konuya odaklanmaya devam edeceğiz.”

Temsilciler Meclisi Dışişleri, Dış Operasyonlar ve İlgili Programlar Alt Komitesine başkanlık eden Cumhuriyetçi Temsilci Mario Diaz-Balart, durumun aciliyetini ve karmaşıklığını kabul ederek şunları söyledi: “Çok fazla zamanımız yok. çok tartışmalı konular.”

Bu ayın başlarında Kongre, federal finansmanı genişleten ve 1 Mart ve 8 Mart olmak üzere iki yakın son tarihe kadar kapanmayı önleyen üçüncü bir geçici finansman tasarısını kabul etti.

Bu müzakereler ve yasama faaliyetleri devam ederken, ABD’nin 34,4 trilyon dolarlık ulusal borcuna ilişkin endişeler de artıyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu