Yaşam

3. İzmir Şiir Hatları toplantısı başladı

İzmirlileri şairler, müzisyenler, dansçılar ve tiyatrocularla bir hafta boyunca buluşturacak olan 3. İzmir Şiir Dizileri etkinlikleri başladı. 19.00 – 21.00 saatleri arasındaki etkinlikler halka açık ve ücretsiz olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Şiir Dizeleri Buluşması, Alsancak İskelesi önünde başladı. Etkinliğin açılışına Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç, Apikam Müdürü Tuğba Kılıçkaya ve sanatseverler katıldı. Şair ve yazar Namık Kuyumcu koordinasyonunda düzenlenen toplantıda şair Dilek Özkan müzik eşliğinde şiir okudu. Gecede ateş dansı ve mim gösterisi ile şiir/maske kostümlü sunum yapıldı. Toplantı, Sokak Sanatları Atölyesi’nin Nazım Hikmet’in “Davetiye” adlı şiiriyle kurguladığı “Atlı Şiir Gösterisi” ile sona erdi.

100 sanatçı İzmirlilerle buluşuyor

14 ve 16 Haziran’da Bostanlı Yasemin Cafe önünde, 15 Haziran’da Karantina Meydanı’nda, 17 Haziran’da Foça Marsilya Meydanı’nda, 18 Haziran’da saat 19.00’da Karantina Meydanı’nda 53’ü şair 100 sanatçının katıldığı Şiirsel Dizeler Buluşması. Akşam 9:00’un ortasında olacak. Vatandaşlar programın detaylarına https://www.apikam.org.tr adresinden ulaşabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-koprukoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Batıkent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu